01.12.2013, godzina 11:40

miejsce: Ziemowit Stadion, sędzia spotkania: Pierre Pierrotte, widzów: 3575

Hołdunów rozniósł rywala 10-1!

Relacje Konfider @01.12.2013

KS Hołdunów rozniósł swojego rywala (czyt. DEVIL STUDIO TEAM) 10-1 w niedzielnym spotkaniu ligowym.

Gospodarze byli bezprzecznie lepsi od rywali pod każdym względem, i udowodnili to wygyrwając aż 10 do 1...

Był to przedostatni mecz w tym sezonie, a zarazem debiutancki dla wielu nowych zawodników którzy dołączyli do KS Hołdunów w wielkich transferach w ubiegłym tygodniu.

Kibiców przyszło na 'Ziemowit Stadion' całkiem sporo, bo aż 3575, mało tego dzisiejsza pogoda do najlepszych nie należała...

KS Hołdunów od początku grał w natarciu i opeirał swoją grę na ataku skrzydłami, lecz nie oczekiwanie prowadzenie objeli goście (jak się później okazało była to ich jedyna bramka) w 5 minucie.

Kolejne akcje należały już do Hołdunowa, który z 13 strzałów zamienił na bramki aż 10 razy.

_________________________________________________________________________________

Poniżej prezentujemy oficjalny komentarz meczowy:

3575 kibiców pojawiło się na Ziemowit Stadion w ten pochmurny dzień. Pierre Perrotte został wyznaczony jako sędzia główny, jego asystenci to Carl Gardner oraz Jouni Karejärvi. Trener drużyny Hołdunów zdecydował się na ustawienie 5-4-1. Następujący piłkarze wybiegli na murawę: Öztanır - Daşdəmirov, Holliger, Abdulghani, Ongu, Pellino - Kreitner, Marcsek, Tammsaare, van Zijl - Macaskie.

Drużyna STUDIO rozpoczęła mecz w ustawieniu 4-4-2. A teraz króciutko skład, bo to w końcu najważniejsze: Szyniec - Dembiec, Jarubas, Cymbała, Łomiński - Fibich, Prętka, Grzączewicz, Lasek - Ziajka, Koch.

Drużyna Hołdunów kierowała większość podań na skrzydła, preferując ten rodzaj ataków. Niedoświadczony Margus Tammsaare zdecydował się na drybling w pobliżu rywala. Rafał Grzączewicz wykorzystał sytuację i przejąwszy piłkę skierował ją do bramki: 0-1. W 12 minucie znów mamy remis. Gola dla Hołdunów po akcji prawym skrzydłem zdobył Nihat Ongu. 1-1. Widzowie wstrzymali oddech, gdy Garland Macaskie przedzierał się lewym skrzydłem. Zawodnik Hołdunów wyminął usiłujących go powstrzymać rywali i zaskakującym strzałem w krótki róg umieścił piłkę w siatce. 2-1. W 21 minucie spotkania, po ewidentnym zagraniu ręką w polu karnym, sędzia wskazał na wapno. Zawodnik drużyny Hołdunów, Gregor Kreitner, spokojnie zamienił ten prezent na gola na 3-1. Zespół Hołdunów poprawił wynik na 4-1, gdy Nihat Ongu przedarł się prawym skrzydłem pozostawiając obrońców z tyłu. Obrońcy ewidentnie nie byli przygotowani na sprytne zagranie Hołdunów w 33 minucie. W wyniku dobrze wyćwiczonej kombinacji rozegrania rzutu wolnego piłka trafiła na jedną stronę boiska i natychmiast powróciła na drugą. Nihat Ongu stał już we właściwym miejscu i ze spokojem skierował piłkę do bramki. 5-1. Nihat Ongu zdobył swoją trzecią bramkę - hat-trick! Wynik do przerwy: 5-1. Drużyna Hołdunów dyktowała warunki na murawie, z 78 procentami posiadania piłki.

W 51 minucie Daymon van Zijl podwyższył dla Hołdunów na 6-1, gdy po fantastycznej akcji prawym skrzydłem posłał piłkę technicznym uderzeniem w samo okienko. Jakby połamały się te linie zespołu Hołdunów... Organizacja drużyny spadła na zadowalający. Piłkarze Hołdunów zaczynali już czuć smak zwycięstwa. Daymon van Zijl nie śpieszył się zbytnio z opuszczeniem boiska w 65 minucie. W jego miejsce wbiega Mirco Appelmann, pokazuje "jestem"! Po pomysłowej akcji w środku pola Aldo Maria Pellino stanął przed szansą w 65 minucie. I znowu niecelne trafienie - tylko słupek. Zmieniony w 75 minucie Péter Marcsek opuszczał murawę z uśmiechem na twarzy, zadowolony z korzystnego wyniku. Zmienił go ni mniej ni więcej tylko Tomas Liljenner. 78 minuta spotkania. Piotr Prętka niemal zapaśniczym chwytem powalił na ziemię rywala, który teraz protestuje przeciwko takim praktykom... Żółta kartka dla zawodnika STUDIO! Garland Macaskie, nieszczęśliwa ofiara, nie mógł kontynuować gry. W jego miejsce wbiegł na murawę Patrik Cupał. Aldo Maria Pellino objął rolę kapitana w drużynie Hołdunów. Rzut rożny dla Hołdunów, jeszcze raz z tego samego miejsca, tylko z drugiej strony... Ramil Daşdəmirov wyskoczył do dośrodkowania z rzutu rożnego, ale bramkarz popisał się refleksem. Odbitą piłkę opanował Zayed Abdulghani i silnym strzałem zdobył gola. 7-1. Przekonani o zwycięstwie, zawodnicy Hołdunów skupili się bardziej na defensywie. I kolejny gol! Od 83 minuty zespół Hołdunów prowadzi już 8-1!!! Po ładnym długim podaniu z prawego skrzydła niepilnowany Tomas Liljenner tylko dostawił nogę i bramkarz gości ponownie musiał wyciągać piłkę z siatki. Zawodnicy zespołu Hołdunów wyglądali na zagubionych na boisku. Poziom ich organizacji był zaledwie słaby. Ewidentnym brakiem doświadczenia wykazał się Nihat Ongu, faulując rywala w niegroźnej sytuacji w pobliżu pola karnego. Na jego szczęście po rzucie wolnym piłka trafiła w dobrze ustawiony mur. Zespół Hołdunów miał kilka niezłych okazji na atak środkiem, ale pamiętając instrukcje przedmeczowe, większość akcji przeprowadzał skrzydłami. Margus Tammsaare powiększył prowadzenie dla Hołdunów na 9-1 silnym uderzeniem po dośrodkowaniu z prawego skrzydła. Chyba złamał rękę Mieczysław Łomiński (STUDIO). Zostanie zniesiony na noszach, a może nie. Może zejdzie o własnych siłach. Tak, schodzi. Chyba zaraz zapomni o bólu i będzie mógł grać dalej. Aldo Maria Pellino przecisnął się przez centralną linię obrony w 87 minucie, zmieniając wynik na 10-1 dla Hołdunów. Te czterdzieści pięć minut spotkania było zdominowane przez Hołdunów, z imponującymi 82 procentami posiadania piłki.

Patrik Cupał był niewątpliwie najbardziej wyróżniającym się zawodnikiem zespołu Hołdunów. Natomiast Erman Öztanır zagrał poniżej wszelkiej krytyki. Stanisław Lasek rozegrał dzisiaj fenomenalny mecz dla STUDIO. Z drugiej strony, Piotr Cymbała miał fatalny dzień. Końcowy wynik spotkania: 10-1.

Poprosiliśmy również o wywiad nowego trenera KS Hołdunów, Konfider'a:

R: Serwus! Jak pan ocenia swoją drużynę po dzisiejszym okazyjnym zwycięstwie?

K: Witam! Mam nadzieję że nasza drużyna utrzyma obecną formę do końca sezonu, kibice i piłkarze wyglądali na zadowolonych, a to chyba najważniejsze. Jeżeli chodzi o moją ocene, to nie moja robota, to wy i kibice oceniacie moją pracę, ja mogę być tylko zadowolony iż mam okazje pracować z tyloma utalentowanymi piłkarzami.

R: Czy myśli pan że drużyne stać na awans w następnym sezonie?

K: Trzymamy za to mocno kciuki! <Śmiech>

R: Dziękuje za wywiad panie trenerze i życzę wielu sukcesów!

K: Nie dziękuje!

Dziękujemy za wasze wsparcie i zarazem zapraszamy na ostatni mecz w tym seoznie ligowym, 8.Grudnia.2013 na wyjeździe KS Hołdunów zmierzy się z SS Ketrzyn.